Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Uprawa grzybów halucynogennych – zapoznaj najistotniejsze informacje

Psychodeliki to gromada substancji psychoaktywnych, jakie generują przemiany w percepcji, nastroju i świadomości. Należą do nich m.in. LSD, psylocybina, DMT, meskalina oraz ketamina. Ich działanie polega na wpływie na funkcjonowanie układu nerwowego, w szczególności na receptorach serotoninowych. Psychodeliki są często kojarzone z ruchem hipisowskim i subkulturami z lat 60. XX wieku, przecież ich aplikowanie w postanowieniach terapeutycznych zaczęło się już w latach 50. XX wieku.

W ostatnich latach, zapał psychodelikami zwiększyło się w związku z pojawieniem się badań naukowych, które sugerują, że mogą one mieć potencjalne zastosowanie w terapii poniektórych zaburzeń psychicznych, takich jak przygnębienie, lęk czy PTSD – Amanita Muscaria. Psychodeliki, w przeciwieństwie do innych substancji psychoaktywnych, nie prowadzą do uzależnienia i nie są jadowite dla systemu w dawkach terapeutycznych. Ich stosowanie wymaga jednak ostrożności i dobrej opieki medycznej, ze względu na potencjalne niepożądane skutki uboczne, takie jak lęk, dezorientacja, a w ekstremalnych przypadkach nawet psychozy.

Kuracja psychodeliczna, nazywana też psychoterapią z przeznaczeniem substancji psychodelicznych, polega na podaniu pacjentowi psychodeliku w pilnowanych wymogach klinicznych, pod opieką fachowych terapeutów. W trakcie terapii pacjent doświadcza intensywne eksperiencje, które zdołają ulżyć mu w leczeniu zaburzeń umysłowych przez zwiększenie jego świadomości, otwarcie się na pionierskie perspektywy i zmianę rodzaju uważania.
+Reklama+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY