Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie specjalizacje dentystyczne wybrać?

Stomatologia jest gałęzią nauk o zdrowiu zajmującą się wykrywaniem, leczeniem i zapobieganiem schorzeń narządu żucia; który obejmuje zęby, dziąsła, podniebienie, śluzę ustną oraz gruczoły ślinowe. Dentysta bada też inne struktury, takie jak wargi czy migdałki. Słowo stomatologia wywodzi się od greckiego słowa stoma, które świadczy usta.

Potocznie dentysta to stomatolog, a to z kolei słowo pochodzi z łacińskiego dent, innymi słowy ząb. Dentysta zatem to lekarz narządów żucia, którymi są: wargi, język, ozębna, podniebienie, śluz ustny, dno jamy ustnej, gruczoły ślinowe, migdałki oraz gardło. Zważywszy że usta są położone między szyją, splanchnocranium oraz czaszką, dentysta ma obowiązek posiadać rozległą wiedzę medyczną z różnych dyscyplin, jak na przykład: anatomia patologiczna, anatomia człowieka, histologia, fizjologia, patologia, mikrobiologia oraz farmakologia – tyczy się to każdego, zarówno ortodonty, jak oraz chirurga – znacznie więcej na chirurg stomatolog. Poza tym ma obowiązek być doświadczony w innych dziedzinach istotnych do wypełniania swojego zawodu.

Tytuł doktora stomatologii przyznaje się wobec tego profesjonaliście który absorbuje się przypadkami mającymi związek z jamą ustną. Nie należy przy tym zapominać że choroba jamy ustnej może wpłynąć też na szyję, twarz oraz samą czaszkę. Nie jest wobec tego do ukrycia, że każda wizyta u takiego lekarza jest nadzwyczaj kosztowna. W niektórych krajach część zabiegów u dentysty jest pokryta ubezpieczeniem, a co za tym idzie, bezpłatna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY